Перший час додаватиму інфу, яку маю, але це буде не часто, бо робота, сім'я, і ще пишу прозу великого обсягу. Тож вільного часу мало.
Фанфік у мене лише один. Його допишу. Інші писати не планую. Все-ж свої світи цікавіші за чужі.
Можу написати великі коментарі з конструктивною критикою до ваших текстів, якщо напишете свої враження до мого фанфіку. Адже конструктивна критика і адекватні, об'єктивні коментарі - це те, що змушує "скілл" письменника невпинно рости.
У якому форматі вестиместья топік:
У перше повідомлення (себто сюди) додаватимуться посилання на наступні повідомлення з різноманітною корисною інфою.
Що в них буде? Поради, роздуми, трохи правопису, статті і книжки за темою - "Як писати книжки" (о, так, це тавтологія), одним словом - "отетовсьо".
Кожен з вас може ділитися такою інформацією. Тільки перевіряйте її на достовірність і відповідність більш адекватним джерелам (вікіпедія надто часто бреше, навіть українська - це приклад).
Кожен з вас може тут залишати свої питання щодо написання і редагування прозових творів, й отримувати на них відповіді. Також кожен з вас може відповідати на питання, якщо правильні відповіді знає.
1. Елементи кульмінації твору, що є частинами його структури:
- експозиція
Експозиція у літературі є важливою частиною сюжета (або фабули), що логічно передує зав'язці. Вона показує відправну "крапку" твору (час і місце дії, вміст, взаємовідносини перонажей) і готує сприйняття читача до того, що чекажє на нього далі.
- зав'язка
Зав'язка — це подія, що є початком дії. Вона або відшукує наявні протидії, або сама створює («зав'язує») конфлікти.
- розвиток подій
Розвиток подій - структурний елемент сюжета: система подій, що є наслідком зав'язки. Під час р.п. конфлікт загострюється, а протиріччя поміж дійовими лицями ускладнюються і всіляко погіршуються.
- кульмінація
Кульмінація - це момент найбільшого напруження сюжетної дії, після якої вона рухається у бік розв'язки. Кульмінацією може бути вирішальне зіткнення героїв, переламна подія у їх житті,або ж ситуація, що максимально повіно їх розкриває і особливо підкреслює конфліктну ситуацію поміж ними. Часто розвиток сюжету потрибує кількох кульмінаційних точок.
- розв'язка
Розв'язка - це завершення сюжету, коли стає зрозумілим, те, до чого вело повествування, й те, які думку та ідею автор вклав у свою роботу.
У кожному творі є два складових, які не можна змінити: 1. Фабула = ряд дій. 2. Сюжет = ряд подій.
Сюжет складається із: - розвитку дії - розвитку думки - розвитку почуття
Розвиток дії- це коли дія розвивається і доходить до кульмінації. (Напр. процес поступового вивчення героєм нового прийому ніндзюцу, а потім - використання його у справжній битві)
Розвиток почуття - відносини поміж людьми, почуття, відчуття (кохання, злість, тривога, ентузіазм)
Розвиток думки - філософія твору
Структурні типи сюжета: - прямий порядок - класична композиція (по часу): народився, виріс, пішов на роботу, одружився, помер. - зворотній порядок (флэшбеки у минуле; окремі фрагменти минулого, спогади): на мить наче перенісся років на десять назад і згадав, як сточи на воротах зловив свій перший м'яч. І тому захотів стати голкіпером. - коло (починається тим же, чим закінчується. Однак після точки перетину - йде далі. Можно дійти до будьякого фіналу.)
Паралельні - повністю паралельні (на поочатку, або у кінці поєднуються), поєднуються в деяких моментах, (символи, речі, місця роздумів та ін.): Наприклад, кав'ярня, у яку заходить багато людей. І лише двоє з них беруть саме лате із маршмеллоу, кардамоном й корицею. І далі розповідається про те, чому кожен із них обрав саме цей рецепт напою, що та кава їм нагадує і чому вона стала для них важливою. А у розв'язці - вони випадково опиняться за столками навпроти одно одного. І обміняються здивованими посмішками, адже кожен з них гадав, що він один у цілому всесвіті купував лате із маршмеллоу, кардамоном і корицею.
Перехресні: - 2 лінії (або великакількість перехрещующихся ліній, де більше одного героя, і їх історії постійно перетинаються) - одна ліния головна, а друга її перетинає у деяких місцях (наприклад спогади)
- різні рівнозначні герої або місця будують рівнозначні перхресні лінії.
Взаємна конструктивна критика. Пишіть у ПП.
Повідомлення відредаговано Арзанна - Вт, 27.11.2018, 04:16