menu

Новини
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Lady_Nightmare, natashaartemenko  
Форум » Фанфіки Українською Мовою (ФУМ) » Поради щодо оформлення та написання » Скорочення (Важливо!!!)
Скорочення
Lady_Nightmare Дата: Нд, 18.05.2014, 20:35 | Повідомлення # 1Група: Адміністратори Титул: Чаклунка Ранг: Скромний К-ть повідомлень: 65
Відзнаки: 11
Репутація: 1015 Статус: Оффлайн
Інші скорочення і позначення

Альфа (alpha) - автор фанфіку.
Бета, Бета-рідер (Beta, Beta-reader) - людина, яка читає фанфик перед публікацією і допомагає зробити його кращим. Пропозиції бети можуть стосуватися як простих речей, на зразок орфографії та
пунктуації, так і більш складних - характеристик героїв, видалення або
додавання окремих сцен, і так далі.
п / а - примітка автора по ходу викладу, що показує його ставлення до дії. п / б - примітка бети.
Дисклеймер (Disclaimer) - фраза на початку фанфіку або на першій сторінці сайту, за допомогою якої автор повідомляє читачам (і особливо правовласнику), що фанфік або сайт, про який йде мова, був створений не з метою отримання прибутку, і вказує, кому саме належать права на використаних персонажів.
Feedback / Reviews - відгуки, коментарі читачів.
Коректор / редактор - людина, в основному, відповідає тільки за виправлення розділових знаків.
Дилогія (Ambilogy) - серія з двох фанфіків, як правило, два максі-фанфіки.
Трилогія (Trilogy of novels) - серія з трьох фанфіків.
Сиквел (Sequel) - продовження фанфіку / оповідання і т.п.
Приквел - опис подій, які трапилися з героями ДО фанфіку. Наприклад, книга, що описує життя маленького Снейпа і часи мародерів, вважалася б приквелом до "Гаррі Поттеру".
Round robin - фанфік, створений групою авторів, кожен з яких по черзі пише свій шматочок. Вдалі round robins - велика рідкість. Як правило, вони відрізняються різким переходом між частинами і
неузгодженістю стилю, втім, деякі примудряються витягти художню користь навіть з цього. Зазвичай round robin не представляє інтересу ні для кого, крім самих учасників та їх найближчих друзів.
Смарм (Smarm) - злегка зневажливе визначення фанфіку, в якому один персонаж дає зрозуміти, словом чи ділом, як важлива для нього його (зрозуміло, платонічна) дружба з іншим персонажем.
Сквік (Squick) - походить від виразів "someone else's kink" ("з дивацтвами") і "icky" ("неприємний"). Іншими словами, це те, що може подобатися одним, але викликає нудоту у інших. У цю категорію входять і слеш, і BDSM, і деякі окремі пейрінги, і багато іншого. За великим рахунком термін нагадує нам про взаємну ввічливості і необхідності поважати чужу думку.
Мері Сью (Mary Sue) - оригінальний персонаж, згідно загальної думки, є втіленням або самого автора, або того, який автор хотіла б бути. Мері Сью зазвичай легко обчислити, оскільки вони всі як одна карколомно прекрасні і невимовно розумні. Як правило, у них досить незвичайний колір очей і волосся, складне мелодійно звучить ім'я, бурхливе минуле і надприродні здібності. Зазвичай вони з'являються, затьмарюють всіх і вся, лягають у ліжко з тими героями канону, яких автор найбільше хотіла б бачити голими у ванній, а потім рятують світ. Слідом за порятунком світу вони або виходять за уподобаного канонічного героя заміж, або гинуть героїчною смертю під дружні ридання інших персонажів. Мері Сью не люблять ні в одному з фендомів, в основному тому, що читати фанфіки людей спонукає інтерес до канонічних, а не оригінальним персонажам, як би красиві і вражаюче розумні останні не були. Розвитку сюжету вони теж не особливо допомагають, враховуючи, що вони - сама досконалість, і за всіма ознаками зрозуміло, що світ таки буде врятований. Мері Сью існують не тільки в жіночій, але і в чоловічій іпостасі, і їх роль не завжди обмежується Фанфіки. Не всі Мері Сью погані, трапляються і ті, яким вдається скромно триматися в тіні і з часом перетворитися на повноправних зрілих персонажів. Але таких лічені одиниці.
Марті Стю (Marty Stu) або Моріс Стю (Maurice Stu) - чоловіча постась Мері Сью. З'являється потім, щоб зачарувати героїню, а частіше героя канону. Зустрічається набагато рідше середньої Мері Сью і мешкає в основному в слеш-фан-фіках.
Вписка (Self-insertation) - так називають випадки, коли автор тим чи іншим чином "вписує" себе в контекст свого фанфіку. Не обов'язково Мері Сью, але близьке явище.
OC (НП - новий персонаж, НЧП - новий чоловічий персонаж) - скорочення від Original Character, "Оригінальний персонаж".
OFC (НЖП - новий жіночий персонаж) - скорочена Original Female Character, "Оригінальний жіночий персонаж". Як правило, з'являється в Фанфіки для романтичних відносин з канонічним персонажем. Часто, але не завжди, перетворюється на Мері Сью.
Involving - всі герої, які беруть участь у Фанфіку. Зустрічається рідко. В основному все обмежується пейрінгом.
Spoiler (спойлер) - факти, що згадуються в каноні.


 
Форум » Фанфіки Українською Мовою (ФУМ) » Поради щодо оформлення та написання » Скорочення (Важливо!!!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: